Skip to content Skip to footer

Skoki tandemowe – adrenalina na najwyższym poziomie

Jesteś typem osoby, która kocha sport, przygody, adrenalinę i te motyle w brzuchu, gdy robi się coś po raz pierwszy? A może już od dawna marzysz, by zrobić coś szalonego, co zapamiętasz do końca życia. Skoki tandemowe mogą się okazać tym, czego szukałeś od dawna. Skoki spadochronowe podarują emocje, których wcześnie nie doświadczyłeś.

Pierwszy skok

Statystyki są klarowne. Kto choć raz spróbuje podniebnego latania – nie umie bez niego już żyć. Mimo, iż przy pierwszej próbie skoczkowi towarzyszą skrajne emocje (od paraliżu, strachu po adrenalinę i fascynację) to najczęściej pamięta się tylko te wrażenia, które kojarzą się z wolnością, spełnianiem marzeń i ogromna radością. Do pierwszego skoku należy się dobrze przygotować. Instruktor zapozna nas ze szczegółową instrukcją latania, którą należy bezwzględnie przestrzegać. Skoki tandemowe są na tyle bezpieczne, iż mamy za plecami doświadczonego instruktora, który czuwa i koordynuje nad prawidłowym lotem. Do nas należy tylko uchwycić zmysłami wszystko to co niezwykle podczas kilkuminutowego lotu.

Jak się należy przygotować?

To co należy zabrać na pierwszy skok jest szczegółowo opisanie na stronie lub w regulaminie firmy, w której wykupiliśmy tą atrakcje. Odpowiedni ubiór (kombinezon) oraz osprzęt otrzymamy od firmy. My najczęściej mamy zabrać tylko ze sobą wygodne, sportowe, sznurowane buty i … dobre poczucie humoru.

Czy należy się bać skoku?

Jeżeli warunki pogodowe, sprzęt lub cokolwiek innego może zakłócić skok – instruktor nie podejmie decyzji o wylocie samolotem w górę. Dlatego nie ma powodu do obaw. Wykwalifikowana i doświadczona kadra zapewnia doskonałe przygotowanie, przeszkolenie teoretyczne i praktyczne oraz sprawia, by każdy kto zechce spróbować skoków czuł się komfortowo i przede wszystkim bezpiecznie.

Kiedy zacząć?

Najczęściej firmy oferujące skoki tandemowe nie posiadają ograniczeń co do uczestników skoku. Osoby decydujące się na taką formę sportu powinny jednak cieszyć się dobrym zdrowiem i brakiem leków związanych z szybowaniem na dużej wysokości.

Dlaczego skoki tandemowe cieszą się w ostatnim czasie tak dużym zainteresowaniem? Dlatego, że podczas kilkuminutowego lotu są w stanie dostarczyć taka dawkę wrażeń i adrenaliny, której nie doświadczymy nigdzie indziej. Ponadto, spadochroniarze to ludzie z pasją i nią właśnie zarażają innych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

Leave a comment