Skip to content Skip to footer

Skoki ze spadochronem, dlaczego warto spróbować?

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak to jest skoczyć z wysokości? W dodatku skakać tak często jak się chce? I jeszcze traktować takie zajęcie jako hobby? Jeżeli nie, to może warto. A jeśli odpowiedź na powyższe pytania to jedno wielkie tak. To znak, że kurs spadochronowy to twój plan na najbliższy czas.

Czemu powinieneś spróbować?

Skoki ze spadochronem, to forma rozrywki, która nie cieszy się aż tak wielką popularnością. To wielki błąd. Skoki ze spadochronem są jedną z niewielu form aktywności, które oferują zobaczenie świata, z innej perspektywy. Jeśli myślisz, że zobaczyłeś w życiu już wszystko, to podejmij wyzwanie i zobacz jeszcze więcej.

Poczuj się jak ryba jak wodzie? A raczej w powietrzu i nie jak ryba. Zobacz, że spadanie w powietrzu nie jest straszne, a raczej wyzwalające. Wolność, którą możesz poczuć właśnie z tej wysokości, to może właśnie to przeżycie, które zmieni rutynę Twoje życia. Nie pozwól się uziemić. Poleć!

Czy wypadki nigdy się nie zdarzają?

Skoki ze spadochronem to sport, w którym kładzie się duży nacisk na bezpieczeństwo. Spadochrony, to wysokowartościowy sprzęt produkowany i sprawdzany przez specjalistów. Dodatkowo, kurs spadochronowy nauczy Cię, na jakie elementy zwracać uwagę, jeśli chodzi o Twoje bezpieczeństwo.

Dodatkowo będąc w powietrzu masz ze sobą nie jeden, a dwa spadochrony. Jeden jest spadochronem głównym, a drugi zapasowym/ rezerwowym. Jeśli główny się nie otworzy, co zdarza się rzadko, to masz ze sobą drugi, który możesz być spokojny, że zadziała. Spadochron zapasowy, jest pakowany przez wykwalifikowane osoby, będące do tego uprawnione.

Co mi gwarantuje bezpieczeństwo?

Kluby spadochronowe mają ściśle określone zasady, a sprzęt musi być sprawdzany w regularnych odstępach czasu. Pamiętaj o tym. Problemy ze spadochronem zdarzają się zdecydowanie rzadziej niż wypadki samochodowe, napady na ulicy czy inne wydarzenia losowe, a mimo to nikt z nas nie boi się wyjść z domu.Przez cały proces nauki aż do pierwszego skoku i dalej, będziesz mieć zapewnione wsparcie i porady praktyczne, ze strony osób prowadzących kurs spadochronowy, które same kiedyś były na Twoim miejscu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.

Leave a comment