Skip to content Skip to footer

Sprzedam psa

Większość ludzi lubi zwierzęta – jedni hodują je we własnych domach, inni pomagają w schroniskach dla zwierząt lub pracują w ogrodach zoologicznych, a jeszcze inni zajmują się nimi w gospodarstwach rolnych, gdzie zwierzę odgrywa nie tylko rolę towarzyską, ale również użytkową.

Pies – towarzysz, obrońca i stróż

W mieszkaniach, w blokach mieszkalnych najczęściej hodowane są psy i koty, czasem egzotyczne ptaki lub gady. Są to przeważnie niewielkich rozmiarów przedstawiciele fauny, umiejące dostosować się do otoczenia, a co najważniejsze – są członkami rodziny.

Najlepszym przyjacielem człowieka — jak twierdzą tak zwani „psiarze” – jest pies. Zwierzak ten pełni funkcję głównie towarzyską, lecz także w niektórych przypadkach obronną – psy pilnujące gospodarstw wiejskich są nieodzownym elementem każdej wioski i każdego wiejskiego gospodarstwa. W miastach psy również mogą odgrywać rolę stróżów – często je można zobaczyć na ogrodzonych terenach budowy, firmy, która część swoich zasobów przechowuje na wolnym powietrzu, czy innych obiektów, wymagających dozoru.

Psy na sprzedaż

Zupełnie inną kategorią psów są psy rasowe – o te zwierzaki należy szczególnie dbać, gdyż ich zadaniem jest przede wszystkim uczestnictwo w wystawach organizowanych przez związek Kynologiczny, oraz reprodukcja. Niektóre rasy są również znakomitymi kompanami w rodzinie, świetnie „dogadują” się z dziećmi, czy łatwo uczą się prostych komend.

W internecie, biuletynach kynologicznych czy w prasie codziennej można spotkać wiele ogłoszeń typu psy na sprzedaż. Oferowane są tu różne rasy, począwszy od miniatur po ogromnych przedstawiciele ras dogów czy mastifów, ale również wielorasowych, raso podobnych czy zwykłych kundelków. Raczej wystrzegajmy się ogłoszeń typu: „sprzedam psa” z podanym tylko numerem telefonu – często okazuje się, że zwierzak został znaleziony, gdy błąkał się i sprzedawca nic nie wie o jego dotychczasowym życiu i właścicielu.

Kupię psa

Z kolei ogłoszenie kupie psa wymaga od sprzedającego zainteresowania się, do jakiej rodziny trafi jego pupil – niektórzy kupują psa pod wpływem chwili, nie myśląc o wiążących się z tym faktem konsekwencji; wiele z takich zwierząt po jakimś czasie zostaje oddanych komuś innemu, a w skrajnych przypadkach ląduje na ulicy.

Sprzedam psa

Hodowcy psów rasowych, jak i wielorasowych często wystawiają ogłoszenia o sprzedaży swoich podopiecznych. W razie zainteresowania się takim ogłoszeniem należy bardzo dokładnie sprawdzić, w jakich warunkach przebywały zwierzaki, jak były traktowane przez dotychczasowego właściciela oraz czy nie mają ukrytych wad. Tego typu oględziny mają na celu nabycie zdrowego pieska, który nie tylko będzie naszym towarzyszem, ale również nie będzie chorował.

*kupie psa, kupie psa

Leave a comment