Skip to content Skip to footer

Wakacje nad morzem czy nad jeziorem – w Uniściu nie musisz wybierać

Wybierając się na wakacje nad wodą często mamy dylemat, czy wybrać wakacje nad morzem czy nad jeziorem. Morze kusi szerokimi plażami i przyjemną chłodna bryzą znad wody podczas upalnych dni. Jezioro daje za to większą szansę na zabawę w wodzie. Wybierając domki w Unieściu nie musisz jednak wybierać.

Unieście – niezwykła lokalizacja

Unieście to letniskowa dzielnica Mielna położona między brzegiem Morza Bałtyckiego a jeziorem Jamno. Jest to jedno z niewielu miejsc nad polskim morzem gdzie tak łatwo można połączyć wszystkie zalety wypoczynku nad oboma rodzajami akwenów wodnych.

Unieście położone jest na mierzei pomiędzy dwoma akwenami wodnymi: jeziorem i morzem. Dzięki temu, pokonując niemal kilka kroków można przenieść się z nadmorskiej piaszczystej plaży do portu nad jeziorem. Oba akweny łączy kanał: Jemeński Nurt

Atrakcje w Unieściu

Choć Unieście to niewielka dzielnica Mielna trudno się tam nudzić. Są tam wszystkie atrakcje związane z morzem i jeziorem. Z jednej strony piaszczysta nadmorska plaża, i kąpielisko. Z drugiej strony jedno z większych jezior w Polsce, Jamno pod względem powierzchni stoi na 9 miejscu wśród wszystkich jezior w Polsce.

Choć nad Jamnem nie ma kąpielisk, to jest to doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych. Można na nim pływać nie tylko na żaglówka, ale także na deskach windsurfingowych. Dzięki bliskości morza niemal zawsze można liczyć na dobry wiatr, z drugiej strony zwykle powierzchnia wody jest dużo spokojniejsza. Dzięki temu Jezioro Jamno jest doskonałym miejscem by stawiać swoje pierwsze kroki na desce z żaglem.

Wyjazd do Unieście to też doskonały pomysł dla wędkarzy, zwłaszcza takich, którym nie do końca odpowiadają morskie połowy z kutra. Dzięki temu mogą zabrać rodzinę nad morze, a sami spędzić trochę czasu na ulubionym hobby wybierając się nad jezioro Jamno.

Wśród atrakcji Unieścia warto wymienić też rejsy statkami, nie tylko po morzu, ale również po jeziorze Jamno. To też doskonałe miejsce do piechurów i rowerzystów. W okolicach wyznaczono wiele szlaków turystycznych dla jednych i drugich.

Doskonała baza noclegowa.

Jadąc do Uniścia można zatrzymać się w którymś z ośrodków wypoczynkowych, hoteli czy pensjonatów. Szczególnie kusząco ofertę mają jednak domki w Unieściu, zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi.

Domki w Unieściu to świetne rozwiązanie dla grupy przyjaciół, ale też dla rodzin. Głównie dlatego, że takie domki oprócz standardowego wyposażenia hotelowego mają zwykle niewielki aneks kuchenny, a często także grilla. Dzięki temu rodzice z łatwością podgrzeją obiadek dzieciom, a wieczorem można spędzić miłe chwile na grillu w gronie przyjaciół

Leave a comment