Skip to content Skip to footer

Wigilia nad morzem

Wigilia nad morzem dla całej rodziny jest to z pewnością świetny sposób na oderwanie się od corocznej tradycji, ale jednak spędzenie tych wyjątkowych i świątecznych dni z naszymi najbliższymi. A przecież o to właśnie chodzi – żeby te święta Bożego Narodzenia były spędzone z kimś, a nie w zupełnej samotności.

Wigilia nad morzem dla całej rodziny jest to super pomysł

Na pewno nie powinniśmy się zamykać na to co nowe. Pamiętajmy o tym, że jeżeli spędzimy trochę czasu z bliskimi w Boże Narodzenie, to nie będzie nic więcej się dla nas liczyć – tylko wigilia nad morzem dla całej rodziny i osoby, które są wśród nas. W dzisiejszych czasach naprawdę bardzo trudno jest dostać trochę wolnego w pracy. Zazwyczaj każdy dzień w roku jest dla nas niczym dosłownie rutyna. To właśnie niemalże każdy z nas otrzymuje tak zwane ”przymusowe” wolne w dni, które są oznaczone w kalendarzu jako czerwone kartki z kalendarza. Musimy wiedzieć o tym, że nie każdy z nas jest katolikiem. Ateiści tak naprawdę chętnie korzystają z takich rozwiązań, jak przymusowe wolne od pracy.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę wyjeżdżając z całą rodziną nad morze w Wigilię?

Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest chyba zabukowanie dla siebie najlepszego domku albo hotelu. Takie miejsce musi być niesamowicie piękne, musi być bardzo klimatyczne i musi być tam jak najwięcej miejsca dla całej rodziny. Mamy dwie drogi jeżeli chodzi o wieczerzę wigilijną – jedna jest to posiadanie kuchni u siebie w wynajętym domku i samodzielne przygotowanie takiej kolacji bożonarodzeniowej. Drugą drogą natomiast jest zorganizowanie świątecznej kolacji nad morzem w jednej z nadmoskich restauracji.

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć na temat spędzania Wigilii oraz całego Bożego Narodzenia ze swoją rodziną właśnie nad naszym polskim morzem?

Musimy zdawać sobie z tego sprawę jakie są to święta i na czym powinniśmy się z pewnością skupić organizując je. Naprawdę ważne jest to, żebyśmy całą rodziną poszli do kościoła. W dzisiejszych czasach zazwyczaj myśli się, że święta Bożego Narodzenia to są tylko prezenty, choinka, kolacja w gronie rodziny i przyjaciół oraz śpiewanie kolend. A to nie jest prawda! W każde święta Bożego Narodzenia upamiętniamy ten moment, w którym nasz Jezus i Bóg się urodził. Jest to drugie jeżeli chodzi o ważność świąt w naszym kościele katolickim. Pierwszym co do ważności świętem jest Wielkanoc. Musimy wiedzieć o tym i na pewno noe zapominać. Oczywiście nie spędzajmy Bożego Narodzenia samotnie i w smutnych okolicznościach. Trzeba się przecież cieszyć, nie smucić.

Leave a comment