Skip to content Skip to footer

Skacz ze spadochronem i czuj, że żyjesz

Skoki ze spadochronem to sport elitarny, drogi, dający jednak mnóstwo satysfakcji i zadowolenia. Najczęściej skaczą ludzie o silnych nerwach, którzy poszukują mocnych wrażeń. Kto chce poczuć, że żyje pełnią życia i przekracza własne ograniczenia i lęki, zdecydowanie powinien spróbować skoków ze spadochronem.

Gdzie organizowane są skoki ze spadochronem?

Skoki ze spadochronem organizowane są w praktycznie każdym większym mieście w Polsce. Warto zatem szukać firm zajmujących się tym sportem, stawiając rzecz jasna na organizatorów z długoletnim doświadczeniem. Loty odbywają się najczęściej w pobliżu niewielkich lotnisk o umiarkowanym i niskim natężeniu ruchu, co sprzyja większemu bezpieczeństwo podczas skoków. Aby loty i skoki mogły się odbyć, potrzebne są dobre i stabilne warunki pogodowe. Często decyzja o zorganizowaniu lotów odbywa się spontanicznie, tak samo loty bywają odwołane ze względu na przykład na trudne warunki pogodowe.

Komu spodoba się skok ze spadochronem?

Nie od razu skacze się ze spadochronem samodzielnie. Kto zatem liczy na tak potężną dawkę adrenaliny, zwyczajnie może czuć się zawiedziony. Ze względów bezpieczeństwa na początku skoki odbywają się w tandemie z instruktorem. Ta osoba czuwa nad bezpieczeństwem podczas lotu oraz obsługuje spadochron. Skoczek oraz instruktor są ze sobą połączenie za pomocą specjalnych uprzęży, tak by podczas skoku nie doszło do rozłączenia się. Oczywiście organizowane są również skoki, w czasie których osoby mogą zostać rozłączone na przykład ze względów treningowych. Komu spodoba się skakanie ze spadochronem? To bez wątpienia sport ekstremalny dla osób, które dobrze tolerują odrobinę adrenaliny i naprawdę silne emocje. Jednak gdy wyskoczy się już z samolotu i poczuje się niesamowitą wolność i pęd powietrza, zwykle w głowie pojawia się od razu myśl o tym, aby to powtórzyć.

Czy skoki ze spadochronem są bezpieczne?

Skok ze spadochronem to sport ekstremalny mający w sobie pewną nutę niebezpieczeństwa. Wszystko jednak organizowane jest tak, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa i komfortu dla skaczących. To dlatego właśnie wszystko kończy się pozytywnie i jest jednym z najpiękniejszych przeżyć, które na zawsze pozostaną już w sercu i pamięci.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.

Leave a comment