Skip to content Skip to footer

Zalety implantów oraz protez na implantach

Kraków to miasto, którego mieszkańcy zdecydowanie bardzo dbają o swój uśmiech – zarówno w jego aspekcie zdrowotnym jak i funkcjonalnym i estetycznym. Niestety czasem różne wypadki, zdarzenia losowe, urazy, choroby powodują, że część albo i całość owego uzębienia tracimy. Co wówczas należy zrobić?

Wypełnienie braków w uzębieniu – implanty Kraków i proteza na implantach cena Kraków

Generalnie rzecz ujmując, za najlepsze metody uchodzą obecnie implanty zębów Kraków oraz protezy na implantach w przypadku braku całego uzębienia albo też więcej niż jednego zęba w danym miejscu. Czym one tak szczególnym się charakteryzują?

Implanty zębów Kraków – biologiczne i praktyczne rozwiązanie

Zacznijmy na początek od omówienia dokładnie zalet implantów. Otóż generalnie cechuje je to , że naprawdę są bardzo podobne do naszego naturalnego uzębienia – nawet pod względem wielkości, koloru czy kształtu. Słowem – trudno odróżnić taki implant Kraków od reszty uzębienia. To jeszcze jednak oczywiście nie wszystko.

Warto bowiem także zaznaczyć, że także pod kątem funkcjonalnym takie implanty Kraków świetnie się sprawdzają. Przede wszystkim bowiem nie mamy poczucia obecności ciała obcego w ustach. Ponadto są one w pełni wytrzymałe – spokojnie można nimi normalnie gryźć. Warto jeszcze dodać, że implanty zębów Kraków wyróżniają się tym, że bardzo ładnie modelują rysy twarzy oraz stabilizują sąsiednie zęby.

Proteza na implantach cena Kraków

Trochę trudniej jest jednak w momencie, kiedy pojawiają się większe braki w uzębieniu. Założenie implantów jest bowiem wówczas naprawdę bardzo kosztowne oraz czasochłonne. Tymczasem proteza na implantach cena Kraków waha się średnio odo 800 do 1000 zł. Nie jest to mało, niemniej jednak warto wspomnieć o jej zaletach.

Przede wszystkim taka proteza na implantach, w odróżnieniu od zwykłego modelu nie odkleja się ani nie spada. Ponadto jest wytrzymała, bowiem całkiem dobrze umożliwia gryzienie nawet twardszych potraw. Warto jeszcze zaznaczyć, że taka proteza także całkiem dobrze się prezentuje.

Dobry fachowiec – protetyk, stomatolog

Na koniec trzeba jeszcze dodać, że oczywiście aby proteza pięknie się prezentowała potrzebny nam będzie naprawdę świetny fachowiec. A zatem z uwagą dobierajmy odpowiedni gabinet stomatologiczny – niech pracują tam osoby doświadczone, po wielu kursach, znające się na rzeczy. Warto także popatrzeć w internecie na opinie o danych stomatologach oraz na dokładną ich ofertę – podejrzanie niskie albo wysokie ceny powinny nas zaniepokoić.