Skip to content Skip to footer

Zapisz się na kurs spadochronowy i naucz się skakać samodzielnie!

Skakanie ze spadochronem to Twoje marzenie od wielu lat? Teraz można spełnić je naprawdę bardzo łatwo – po prostu zapisz się na kurs spadochroniarski AFF! Kto może skorzystać z takiego kursu? Jak on przebiega? Ile kosztuje? Sprawdź!

Jak wygląda kurs na spadochroniarza?

Nowoczesne techniki kursów spadochronowych pozwalają na szybkie przygotowanie ucznia do samodzielnego skakania. Tak odbywa się kurs spadochronowy AFF, z ang. Accelerated FreeFall. To kurs, który umożliwia samodzielne skakanie nawet po weekendzie nauki, a przy tym jest przystępny cenowo.

Kurs AFF uczy skakania ze spadochronem z opóźnionym otwarciem czaszy, czyli pozwala na doznanie swobodnego spadania. Składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. W jego trakcie najczęściej wykonuje się 7 skoków spadochronowych pod opieką instruktora.

Po zakończeniu szkolenia można skakać samemu, lecz za bezpieczeństwo skoczka nadal odpowiada instruktor. Nadzoruje go przez interkom w kasku. Całkowicie samodzielne skoki można wykonywać po otrzymaniu świadectwa kwalifikacji.

Kto może zapisać się na kurs spadochroniarski?

Aby rozpocząć własny kurs spadochronowy, wystarczy zapisanie się na najbardziej dogodny termin, na przykład przez internet. Ośrodki nie wymagają przedstawiania badań lekarskich – należy tylko podpisać oświadczenie o stanie zdrowia.

Od kursanta nie wymaga się również specjalnej kondycji fizycznej. Ważna jest jednak umiejętność rozciągania ciała, aby podczas skoku przyjąć odpowiednią pozycję. Ponadto uczeń nie powinien ważyć więcej niż 100 kg, co jest związane z ograniczeniami sprzętowym.

Minimalny wiek do rozpoczęcia kursu spadochronowego to 16 lat. Osoby niepełnoletnie powinny przedstawić zgodę wystawioną przez opiekunów prawnych.

Ile kosztuje szkolenie spadochronowe?

Za kurs spadochronowy prowadzony metodą AFF należy zapłacić najczęściej od 5 tysięcy do 7 tysięcy złotych. Wyższe ceny dotyczą kursów prowadzonych w trybie ekspresowym, na przykład kursów weekendowych oraz kursów typu Pro, które uzupełnione są o dodatkowe skoki, loty w tunelu aerodynamicznym.

Gdy zatem marzysz o tym, by samodzielnie skoczyć ze spadochronem, kurs AFF to doskonały wstęp do wyjątkowej przygody, która może być spełnieniem snów z dzieciństwa!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.

Leave a comment