Skip to content Skip to footer

Zasady gry w paintball

Paintball to gra drużynowa, która cieszy się coraz większą popularnością. Uczestniczenie w tego rodzaju rozgrywkach to wspaniały sposób na relaks, a także na spędzenie czasu w grupie znajomych lub współpracowników. Gra toczy się według określonych zasad. Poznaj zasady gry w paintball!

Na czym polega gra w paintball

Paintball to sportowa gra drużynowa, w której gracze celują do siebie z odpowiedniej broni, który miota plastikowe kulki wypełnione farbą na znaczne odległości. Tego rodzaju kulki pękają w wyniku zderzenia z ciałem, pozostawiając na kombinezonie wyraźny ślad, który stanowi dowód trafienia. Rozgrywki najczęściej odbywają się w specjalnie do tego celu przystosowanych przestrzeniach, gdzie umieszczone zostały liczne naturalne oraz sztuczne osłony. Doskonałym przykładem jest pole paintball Gliwice Poligon, które gwarantuje wyjątkowo

Reguły gry w paintball

Wyeliminowanie zawodnika z gry wynika z bezpośredniego trafienia go kulką. Pod uwagę nie są brane odpryski farby od trafienia innych graczy lub elementów otoczenia. Osoba wyeliminowana pod żadnym pozorem nie może zdjąć maski. Zamiast tego podnosi rękę do góry, opuszcza lufę markera w dół, a następnie kieruje się do bezpiecznej strefy najkrótszą drogą. Oczywiście pole paintballowe Gliwice zapewnia odpowiednią infrastrukturę, dzięki czemu z bezpiecznej odległości można obserwować dalszy przebieg rozgrywki i odpocząć po zmaganiach. Wariant gry polegający na przechwyceniu flagi wymaga, aby trafiony gracz odłożył flagę dokładnie w miejsce, w którym dosięgnął go pocisk. Flagi muszą być usytuowane w widocznym miejscu.

Bezpieczeństwo przy grze w paintball

Markery, czyli pistolety zasilane sprężonym powietrzem, zostały zaprojektowane w taki sposób, aby nie mogły wyrządzić grającym krzywdy. W czasie gry konieczna jest jednak ochrona twarzy, przed uderzeniami kulek. Wyraźnie przestrzega się również przed oddawaniem strzałów z bliska, ponieważ wtedy siła kinetyczna wystrzelonej kulki z farbą jest największa, co może być dotkliwie bolesne. Większość markerów posiada zabezpieczenie w postaci blokady spustu, jednak nawet w przypadku uruchomienia takiej blokady poza strefą gry paintball gliwice groupon nie należy umieszczać palca na spuście.

Leave a comment