Skip to content Skip to footer

Co warto wiedzieć na temat stosowania korektora w makijażu

Skoro większość kobiet na co dzień wykonuje sobie makijaż, dobrze jest rozwinąć trochę swoją wiedzę na ten temat, aby robić to po prostu lepiej. Dzięki temu skóra będzie miała nie tylko nieskazitelny wygląd przez cały dzień, ale kobieta będzie też wyglądała na bardziej zadbaną. Jednym z najważniejszych kosmetyków podczas makijażu jest korektor w płynie oraz korektor kryjący w pudełeczku. Za jego pomocą można zniwelować i ukryć wiele mankamentów cery. Trzeba jednak wiedzieć jak to dobrze robić.

Jak odpowiednio stosować korektor w płynie

Korektor w płynie zdecydowanie warto wprowadzić do swojej kosmetyczki na stałe. To lekki korektor, który może mieć wykończenie matowe albo rozświetlające, który najczęściej nakłada się na skórę pod oczami. Za jego pomocą można ukryć jeden z największych mankamentów skóry, czyli sińce pod oczami. Sine i fioletowe przebarwienia pod oczami, które mogą szpecić twarz kobiety żyjących w ciągłym stresie czy zabieganiu, można ukryć pod cieniutką warstwą rozświetlającego korektora o kryjącym wykończeniu. Powinien być on dobrze dobrany do odcienia fluidu, tak by nie odznaczać się od niego zbyt mocno. Rozświetlające drobinki powinny mieć subtelny charakter. Absolutnie nie można wybierać korektora w płynie, którego drobinki to brokat. Rozświetlający korektor w płynie jest kosmetykiem na dzień, do makijażu codziennego.

Jak odpowiednio stosować kryjący korektor

Mocno kryjący korektor to prawdziwy ratunek dla kobiet mających liczne przebarwienia na skórze. Można ukryć je właśnie pod cieniutką warstwą świetnie kryjącego kremowego korektora. Absolutnie nie należy nakładać zbyt grubej warstwy fluidu – to jeden z największych błędów makijażowych. Gęsty korektor nakłada się za pomocą opuszek palców – należy go bardzo dokładnie wklepać w skórę, tak by idealnie się w nią wtopił. Potem wystarczy skórę przypudrować pudrem transparentnym.

Zielony korektor w sztyfcie

Śródka rektorów jest jeszcze jeden wielki hit dla osób mających zaczerwienienia czy pajączki na skórze. Mowa tu o korektorze w odcieniu zielonym. Idealnie ukrywa on wszelkiego rodzaju zaczerwienienia na skórze. Będzie zatem nadawał się do zamaskowania na przykład pajączków, przy czym oczywiście nie poradzi sobie z naprawdę poważnymi problemami skóry.

Krzesło loft znaleźć można w ofercie spokko.pl

Leave a comment