Skip to content Skip to footer

Prowadź z głową

Nadchodzący sezon świąteczny pomimo podniosłości oraz rodzinnej atmosfery bardzo często jest też okresem wielkich tragedii. W znacznej części przypadków przyczyną tych nieszczęść jest alkohol, a dokładniej brak wyobraźni kierowców, którzy siadają po przysłowiowym kieliszku za kierownicę.

Jak ustrzec się utraty prawa jazdy za nadmierne stężenie alkoholu?

Najprościej jest nie siadać za kierownicę, jeżeli w ciągu kilkunastu godzin spożywaliśmy większe ilości alkoholu. Zasada ta jednak nie spełnia się, jeżeli alkohol piliśmy przez dłuższy okres np. kilkudniowy okres świąt zakrapiany mocnymi trunkami. Z pomocą mogą przyjść nam alkotesty. Są to produkty wielokrotnego użytku jak też alkotesty jednorazowe. Korzystając z takiego urządzenia, możemy sprawdzić, czy w naszym organizmie nie jest przekroczone dopuszczalne stężenie alkoholu. W wielu przypadkach wystarczy dwie lub trzy godziny odczekać, aby zawartość alkoholu spadła poniżej dopuszczalnej normy.

Jaki alkotest będzie najlepszy?

Ilość produktów, jakie dostępne są na rynku, jest bardzo duża. Możemy wybierać spośród alkomatów elektronicznych wielokrotnego użytku, które są dosyć drogie, oraz możemy kupić alkotest jednorazowy, który świetnie sprawdzi się w świątecznym okresie.

Alkomat jednorazowy gdzie kupić?

Najlepsze oferty alkotestów jednorazowych znajdziemy w internecie. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać frazę alkomat jednorazowy gdzie kupić, a naszym oczom ukaże się wiele ofert sklepów internetowych. Przed zakupem warto sprawdzić opinie o danym produkcie oraz jego parametry techniczne. Im większa dokładność pomiaru, tym test takim urządzeniem będzie bardziej precyzyjny. A od jego dokładności zależy przecież życie nie tylko nasze, ale i naszych bliskich, o utracie prawa jazdy nie wspominając.

Alkotest jednorazowy opinie

Jeżeli decydujemy się na alkotest jednorazowy, to przed jego zakupem powinniśmy zapoznać się z opiniami w internecie. Tak jak w przypadku wyszukiwania alkomatów jednorazowych wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarce frazę alkotest jednorazowy opinie. Powinniśmy sugerować się opiniami o alkomatach publikowanymi na branżowych portalach motoryzacyjnych oraz forach internetowych poświęconych bezpieczeństwu na drogach, oraz samochodom.

Koszt alkomatu nie jest wygórowany, a jego posiadanie pozwala nam na uniknięcie często nieprzyjemnych konsekwencji, jakie mogą nas spotkać na drodze.

Leave a comment